Teraz jest Śr kwi 24, 2024 3:27 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 31 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 2:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
patenty tez rzadza sie swoimi prawami.
nie wszystko sie da opatentowac, czasami rozwiazania sa zbyt proste, jak na przyklad mocowanie kufrow zega: krazek z tworzywa/aluminium i kawal plaskownika skrecone srubami to takie strasznie oryginalne rozwiazanie?
albo plastykowe narozniki w aluminiowych kufrach?
no bez przesady :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 3:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Z moich informacji - autor tych alusów wzorował się na ZDJĘCIACH traxów.... dla mnie to prawdziwy fachura, który potrafi tak wyrzeźbić z informacji na podstawie kilku fotek...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 3:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Ron napisał(a):
, czasami rozwiazania sa zbyt proste, jak na przyklad mocowanie kufrow zega:...

Tym samym czemu taki Hepco Becker trwa przy swoim rozwiązaniu, zamiast w swej serii alukufrów nie zastosować rozwiązania ZEGI, ot zwiększyliby wielkość ramki o 2mm :lol:
Czy wiesz jak było sformułowane zastrzeżenie patentowe maszyn do szycia Singer? Całe lata producenci płacili tantiemy za wykorzystanie patentu. Poruszająca się igła z otworem z przodu, w patencie już nie trzeba było pisać o poruszaniu się ruchem posuwisto-zwrotnym, napędzie, ... W dzisiejszych czasach idea koła przyniosłaby twórcy patentu majątek, wszak przez setki lat ludzkość zadawalała się saniami, nikt nie wpadł na tak prosty pomysł. Całą sztuką jest obecnie nie tylko stworzenie innowacyjnego produktu, ale sformułowanie zastrzeżenia patentowego, by oprócz ochrorny objąć nim największą grupę produktów. Pracują nad nimi równie duże sztaby ludzi jak w marketingu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 4:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Akcent, przecież ja słowa nie napisałem o autorze kufrów w kontekscie chałturzenia. Doceniam jego talent, sam chciałbym potrafić coś takiego zrobić. I nie byłoby problemu, gdyby zrobił to dla siebie lub swoich kumpli po znajomości. W momencie kiedy chce swój wyrób sprzedawać - czytaj zarabiać pieniądze, zaczyna funkcjonować ochrona autora. Posługując się chyba Twoim przykładem to jest tak jakbyś nagrał płytę z piosenkami z ostatniego albumu np. Archive i twierdził, że to są Twoje utwory bo przecież jest inna aranżacja i wokal. I jeszcze jedno ci artyści, którzy wykonują utwory wcześniej napisane i wykonane przez kogoś innego albo mają jego zgodę albo po prostu kradną. I tyle


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 6:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
W sensie prawnym masz rację co do zasady, w tym konkretnym przypadku nie mamy odpowiedniej wiedzy. Jak pamiętam zasady patentowe to kształtu, koloru nie można sobie zastrzec. Może się mylę, ale czy Touratech mógł opatentować kufry jako "prostopadłościan w kolorze srebrnym"?. Wspomniane Pancerniki dziwnie podobne, też naruszają interesy Touratecha?. Odezwałem się jednak, gdyż choćby swoim zwrotem
JakubGS napisał(a):
Samo sedno - nic dodać, nic ująć

potwierdzającym wypowiedź, np. w takim fragmencie
Pretor napisał(a):
Kopiowanie to nie tworzenie tylko zwykła chałtura wymagająca manualnych zdolności...

przychylasz się do opinii, że zastosujmy prawnie bezpieczniejszą formę, wzorowanie się na kufrach Trax jest zwykłą chałturą. Każde kopiowanie, jak napisał Pretor. Nie analizowałem, o ile byłoby to możliwe na podstawie tylko tych kilku zdjęć, stopnia podobieństwa do Traxa. Jestem pod wrażeniem wykonaniej pracy, jeśli jeszcze jakość wykonania, staranność w doborze materiałów, odpowiada efektowi zewnętrzemu to wykonawca tych kufrów jest zdolnym rzemieślnikiem, ale nie chałturzystą. Tylko to bezsensownie rzucone słowo mnie dotknęło, mimo że nic mnie z ich autorem nie wiąże. W zdecydowanej większości przypadków dobre rzemiosło polega na kopiowaniu wzorców podejrzanych u artystów, którzy wyznaczają pewne kierunki. Wit Stwosz tworzył swe dzieła w Krakowie, tysiące rzemieślników jest autorami licznych kościołów rozsianych po całej Polsce.
Pewnie dzisiejszym dzieciom internetu kopiowanie kojarzy się z wykonaniem ksera czy powieleniem kolejnej płyty CD/DVD. Tak, to jest wówczas chałturzenie wymagające niewielkich zdolności manualnych. Zagranie utworów Chopina, narysowanie banknotu 100dolarowego czy wykonanie tych kufrów nie jest chałturą, nic nie wnoszącą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 6:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
No no... nagrać "inaczej" i zrobić cover z któregokolwiek utworu z ostatniej płyty Archive... fiu fiu.. trza być niezłym muzykiem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 6:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Panowie może ja cofnę słowo "chałtura" gdyż może faktycznie bardziej się ono odnosi do poczynań artystów niż do tej sytuacji.
Tak czy inaczej sens wypowiedzi pozostaje ten sam.

Panowie wszyscy po trochu macie rację.

[i]Każda inicjatywa jest jak najbardziej na pochwałę. Ludzi z pomysłem, chęcią i zapałem trzeba chwalić i nagradzać.

Ale kij ma dwa końce. Tych ludzi oraz ich pracę, trud i zapał trzeba też chronić. Bez twórców świat byłby w epoce kamienia łupanego.

Dlatego uważam, że całkowite kopiowanie TRAXA jest nie na miejscu. Kopiowanie to nie tworzenie tylko zwykła rzemieślnicza robota wymagająca manualnych zdolności ale pozbawiona tego co najważniejsze: pomysłu i ideii.

Wzorowanie się na czymś co jest dobre jest jak najbardziej wskazane. W końcowym jednak efekcie należy dodać coś z siebie i stworzyć własny produkt. To się wtedy nazywa sukces.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 7:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
No to napiszcie jak ma się sprawa z Huskym i Pancernikiem... ponieważ być może też kopiują czyjeś pomysły?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 7:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Pretor napisał(a):
Dlatego uważam, że całkowite kopiowanie TRAXA jest nie na miejscu.
Wzorowanie się na czymś co jest dobre jest jak najbardziej wskazane. W końcowym jednak efekcie należy dodać coś z siebie i stworzyć własny produkt. To się wtedy nazywa sukces. [/i][/color]

Zdolnych rzemieślników potrzebujemy w kraju, mogę Cię zapewnić, że wykonanie takich kufrów za pomocą skromnych środków materiałowo-narzędziowych, wymagało rozwiązania wielu problemów technologicznych, owego dania z siebie. Ich pokonanie daje autorowi wiedzę pozwalającą doskonalić kolejne wyroby. A dzisiejsze zewnętrzne podobieństo do Traxa odbieram bardziej jako podjęcie większego wyzwania niż wykonanie kolejnej kopii Zegi (4 ściany, dno, pokrywa z uchwytami- nie trudno klony znaleźć na allegro). Być może kolejne wersje będą inaczej wyglądały, bedą doskonalsze o wiedzę i doświadczenia użytkowników. Każdy musi jakoś zaczynać i dobrzej jeśli wzoruje się na najlepszych

AdvHP2rider napisał(a):
To ja bym uwazal z takim autorstwem zeby nie skonczylo sie w sadzie, niech sprawdzi czy Sw-Motech nie ma jakis patentow.

Zakładając dobrą wolę to jako osoba bliżej wspópracująca z SW-Motech podpowiesz czy ta firma:
1.posiada zastrzeżenia patentowe rozwiązań w swych kufrach- jakie?
2. ochrona ta została zgłoszona w Polsce w UP RP bądź jeśli posiada je od 2004roku to czy zgłoszenie w Europejskim UP wskazuje również Polskę
3.czy wszelkie opłaty do dnia dzisiejszego są wniesione
4. pewnie 20 lat od wniesienia zastrzeżenia nie minęło, ale też to należy sprawdzić
.....itd. A to wszystko powinien zrobić (analiza baz danych choćby ze strony)
http://www.uprp.pl/Polski/Przydatne+adresy/
zdolny rzemieślnik w zakresie spawania aluminium :-)
A ktoś w tym wątku wspominał o dziwnym podobieństwie pierwszych Traxów do kufrów BMW- możesz je zdementować?


Ostatnio edytowano Śr maja 06, 2009 8:51 pm przez akcent, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 7:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Akcent moim zdaniem mylisz słowo wzorowanie z kopiowaniem. :wink:

Ale dajmy temu pokój. Może na kolejnym zlocie ADV będę mógł być i wtedy sobie powrócimy do tematu bo wbrew pozorom jest on dość ważny i jest ciągle na topie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 10, 2009 11:17 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Pretor napisał(a):
Panowie wszyscy po trochu macie rację.

Każda inicjatywa jest jak najbardziej na pochwałę. Ludzi z pomysłem, chęcią i zapałem trzeba chwalić i nagradzać.

Ale kij ma dwa końce. Tych ludzi oraz ich pracę, trud i zapał trzeba też chronić. Bez twórców świat byłby w epoce kamienia łupanego.

Dlatego uważam, że całkowite kopiowanie TRAXA jest nie na miejscu. Kopiowanie to nie tworzenie tylko zwykła chałtura wymagająca manualnych zdolności ale pozbawiona tego co najważniejsze: pomysłu i ideii.

Wzorowanie się na czymś co jest dobre jest jak najbardziej wskazane. W końcowym jednak efekcie należy dodać coś z siebie i stworzyć własny produkt. To się wtedy nazywa sukces.



:wink:

no ja bym to nazwał połową sukcesu, bo zrobić coś to jest jedno, a drugie, to jest sprzedać swój produkt. Tomek napewno coś o tym wie :)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 10, 2009 12:31 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
odpowiem z wlasnego doswiadczenia:
w tej chwili jestesmy na etapie produkcji wlasnych kufrow
od miesiecy przygotowywalem sie do tematu a od lat wschluchiwalem sie w opinie uzytkownikow-testerow co pozwolilo poznac wady i zalety wiekszosci rozwiazan
i dowiedzialem sie np. ze BMW posiadada kilka patentow dla swoich kufrow i systemu mocowan ale i oni maja kilka slabych punktow
piszac dla kolegi zeby uwazal na zbytnie podobienstwo do kufrow Trax mialem na mysli swoje doswiadczenia w materii, bo zauwazy;em ze system plyty mocujacej na wewnetrznej scianie jest taki sam, zamykanie z tylu na precie tez i wiele innych, ale jezeli to sprawdzil a w dodatku ulepszyl inne rozwiazania to plus dla niego a jezeli do tego cene dal lepsza to tylko brac...
jednak w swojej drodze ku wymysleniu kufra podroznego bardziej oddalilem sie od kilku pierwowzorow itd itp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 24, 2009 4:45 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N sie 17, 2008 4:30 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
a


Ostatnio edytowano Pn maja 25, 2009 6:51 am przez komar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 24, 2009 7:51 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
no to czekamy na oferte Twojego kolegi
sa juz gdzies reklamowane? sprzedawane?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 24, 2009 8:56 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Tomek... to zależy czy po kupnie nie zgłosisz tego odpowiednim służbom.... ;-) .... ja je mam....


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 31 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL