Teraz jest Wt kwi 23, 2024 5:58 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 12:04 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 22, 2009 9:46 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Piaseczno
niestety nie bardzo jest z czego schodzić przy tak mocnym Euro... sugerowana cena producenta to ~460Eur co daje koło 2100zl, obecnie cena jest znacznie niższa i mocno promocyjna i nie wiem jak długo jeszcze taka będzie

w salonie 3Fun są zniżki dla stałych klientów - 5-7%, i cena ostateczna jest do dogadania na miejscu

poważnych klientów kupujących bezpośrednio od nas jesteśmy w stanie również zadowolić skromnym rabatem, ale to kwestia indywidualna dla prawdziwie zainteresowanych sprawa do dogadania na priv

jest również możliwy rabat przy zamówieniach zbiorowych i zależy od ilości zamawianych sztuk ale to też oddzielny temat na priv

Pawel


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 10:19 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 9:51 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Wrocław
Jaka została zastosowana membrana (rodzaj, nazwa) oraz jakiej firmy ochraniacze ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 10:14 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 22, 2009 9:46 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Piaseczno
nie jest to 'markowa' membrana, jej prarametry - 5000mm/24h

nie jestem w stanie powiedziec jakiej marki są protektory, jednak jest istotne że maja one certyfikat CE, może więcej wyjaśnią poniższe fotki:

[ img ]

ochraniacz na kolana (z CE)
[ img ]

ochraniacz na łokcie (z CE)
[ img ]

ochraniacz na ramiona (z CE)
[ img ]

ochraniacz na plecy (bez CE)
[ img ]

ochraniacz na biodra (bez CE)
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 8:16 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 22, 2009 9:46 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Piaseczno
wydaje mi się, że w przypadku tańszych produktów marża może być znacznie większa, aby zarobek był większy niż kilkanaście złotych...

przy cenie 460Eur ~ 2100 rzeczywiscie nasz zarobek był by rozsądny, teraz 'oddajemy' dla klienta 300zl na starcie co wydaje mi się nie jest mało

marza przy 2100 jest 'standardowa' dla tego rypu produktów, a przy 1790 naprawde niewielka

na stronie http://www.ojatmosferemetropolitane.com mozna obejżeć katalog na ktrórym jest oficjalny cennik na całą Europę (460eur za komplet..)

+ nowa fotka :)
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 10:00 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:46 pm
Posty: 199
Lokalizacja: warszawa\suwałki
Problemem niektórych jest konieczność zarobienia 35% wartości od zakupionego towaru. Podajesz cenę wyjściową nie uwzględniając 30%-40% PROCENTOWEGO RABATU który otrzymuje firma kupując towar w hurcie więc jak widzisz zarobek 500-700 złotych gwarantowany. Szkoda że firmy nie kalkulują zarobku w kontekście obrotów -a tylko jednorazowej sztuki . To wszystko powoduje nasze chore ceny i konieczność wielokroć kupienia towaru z gorszej półki bo brak kasy .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 11:29 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 9:51 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Wrocław
jarek73 napisał(a):
Problemem niektórych jest konieczność zarobienia 35% wartości od zakupionego towaru. Podajesz cenę wyjściową nie uwzględniając 30%-40% PROCENTOWEGO RABATU który otrzymuje firma kupując towar w hurcie więc jak widzisz zarobek 500-700 złotych gwarantowany. Szkoda że firmy nie kalkulują zarobku w kontekście obrotów -a tylko jednorazowej sztuki . To wszystko powoduje nasze chore ceny i konieczność wielokroć kupienia towaru z gorszej półki bo brak kasy .

Sklepy firmowe typu (modeka, BMW, KTM) mają nieco więcej narzutu niż wspomniane 30-40%.
Podczas zakupu w modece swojego wdzianka, obsługująca mnie osoba odczytywała dostępność towaru z kartki, na której miała ceny zakupowe od importera.
I tak np moją kurtkę, którą kupiłem (nie licząc drobnego upustu) za 800zł sklep dostaje za ok 300zł.
Średnia przebitka to ok 200%
Przecież na sezon zimowy trzeba odłożyć :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 11:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Rezultat jest taki, że ludzie sprowadzają rzeczy z zagranicy bo tamtejsi sprzedawcy już dawno zrozumieli, że pieniądze robi się na obrocie, a nie na marży. Rozumiem oczywiście, że Polska jest jeszcze małym rynkiem ale po pierwsze bardzo szybko się ten rynek rozwija, a po drugie konkurencyjne ceny spowodowałyby wzrost sprzedaży i przywiązanie klientów do marki (przy zalożeniu dobrej jakości, bo bez niej nawet rozdawanie za darmo nie pomoże). Efektem byłyby większe obroty i na koniec zysk. Podam przykład z innej dziedziny, ale potwierdzający pewną regułę stosowana przez handlowców w Polsce - marynarka (rzeczywiście dobrej, uznanej marki) w sklepie w Polsce kosztowała 4.500 zł :shock: ta sama w Paryżu 500 euro (wtedy stało po ok 3,5) - to jest prawie trzykrotna róznica. Dodam, że cena z Paryża dotyczy także sklepu, a nie jakiegos outletu, hurtowni czy wyprzedaży. To samo dotyczy akcesoriów motocyklowych, więc niech nasi rodzimi handlowcy nie biadolą tylko zaczną stosować sprawdzone w handlu reguły, co wszystkim wyjdzie na dobre.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 11:53 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:46 pm
Posty: 199
Lokalizacja: warszawa\suwałki
JakubGS napisał(a):
Rezultat jest taki, że ludzie sprowadzają rzeczy z zagranicy bo tamtejsi sprzedawcy już dawno zrozumieli, że pieniądze robi się na obrocie, a nie na marży. Rozumiem oczywiście, że Polska jest jeszcze małym rynkiem ale po pierwsze bardzo szybko się ten rynek rozwija, a po drugie konkurencyjne ceny spowodowałyby wzrost sprzedaży i przywiązanie klientów do marki (przy zalożeniu dobrej jakości, bo bez niej nawet rozdawanie za darmo nie pomoże). Efektem byłyby większe obroty i na koniec zysk. Podam przykład z innej dziedziny, ale potwierdzający pewną regułę stosowana przez handlowców w Polsce - marynarka (rzeczywiście dobrej, uznanej marki) w sklepie w Polsce kosztowała 4.500 zł :shock: ta sama w Paryżu 500 euro (wtedy stało po ok 3,5) - to jest prawie trzykrotna róznica. Dodam, że cena z Paryża dotyczy także sklepu, a nie jakiegos outletu, hurtowni czy wyprzedaży. To samo dotyczy akcesoriów motocyklowych, więc niech nasi rodzimi handlowcy nie biadolą tylko zaczną stosować sprawdzone w handlu reguły, co wszystkim wyjdzie na dobre.


I tak cała prawda została dobitnie powiedziana :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 2:06 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
Ogólnie wszystko wydaje się OK z tą kurteczką tylko problem w tym, że jeszcze nikt jej nie sprawdził i nie wiadomo czego się spodziewać.
Może przekażcie ją komuś do testów lub preprowadźcie samemu testy i zamieście jakąś mocno obfotografowaną recenzję. Dobrym testem jest np. ubranie kurtki i wejście pod ciśnieniowego karchera. Mogę ją trochę przemielić ale jak odeśle to się nie będzie raczej nadawała do niczego :) Ale myślę,że taka bezstronna recenzja by się przydała bo np. ja zmierzam kupić teraz kurtkę ale nie wiem czy jej jakość jest adekwatna do ceny chociaż produkt wydaje się kuszący. Zachęca wyglądem i jakością wykonania (na podstawie zdjęć).

Pozdrawiam
Jakub


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 3:29 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 22, 2009 9:46 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Piaseczno
JakubGS napisał(a):
więc niech nasi rodzimi handlowcy nie biadolą tylko zaczną stosować sprawdzone w handlu reguły, co wszystkim wyjdzie na dobre.


rozumiem że ten komentarz nie odnosi się bezpośrednio do naszej oferty :)

wspomnę kilka faktów:
- sugerowana cena producenta na całą Europę to 460 eur ~2100PLN - przy tej cenie marza jest niższa niż w przypadku wspomnianej kurtki Modeki
- sprzedajemy produkt -300zl vs cena rekomendowana zchodząc głownie z naszej marży ale po części również z marży sklepów z którymi współpracujemy
- jesteśmy młodą firmą i bardzo ważne dla nas jest zaufanie naszych klientów, dlatego też prowadzimy 'uczciwą' politykę cenową


co do testów to jak najbardziej się zgadzam, dotychczas sprzedaliśmy już klika kompletów i zamierzamy wkrótce wykorzystać komentarze klientów

ja osobiście + moj ojciec (Africa Twin) zaczynamy testy zestawów od przyszłego tygodnia, jednak zdaje sobie z tego sprawę że mało kto uzna je za 'obiektywne'

w sobotę (4 czerwca 2009) w salonie 3Fun (Sękocin) jest 'dzień otwarty' - mozna wtedy przymierzyć kurtke, ew przejechać się w niej na ustalonym dystansie/czasie

zapraszam
Pawel


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 3:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
pawel_ktm napisał(a):
JakubGS napisał(a):
więc niech nasi rodzimi handlowcy nie biadolą tylko zaczną stosować sprawdzone w handlu reguły, co wszystkim wyjdzie na dobre.


rozumiem że ten komentarz nie odnosi się bezpośrednio do naszej oferty :)


Jasne - to była uwaga natury ogólnej, która dotyczy niestety większości handlowców w naszym kraju. Nie wiem jaką politykę cenową stosujecie, więc oczywście nie mogę tego komentować. Nie sądzę, żebyście dokładali do interesu - pytanie ile zarabiacie i jeżeli w granicach rozsądku to ok. Zbyt wysokie marże mają "krótkie nogi" - ludzie szybko się zorientują i kupią to samo np. w Niemczech. Więc mała rada - jeżeli macie z czego schodzic to zróbcie to - niedość, że sporo sprzedacie to zdobędziecie zaufanie i sympatię klientów, która przełoży się następnie na najlepszą z możliwych reklam - zadowolonych klientów, którzy będą was polecać dalej. To wszystko oczywiście przy założeniu dobrej jakości produktu. Powodzenia, bo proponowany komplet wygląda naprawdę bardzo zacnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 4:58 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr maja 14, 2008 6:28 am
Posty: 14
Lokalizacja: lasy lubuskie
W tych wyliczankach zapominamy o kosztach dodatkowych sprzedawcy, za które musi zapłacić (pensje pracowników+zus, lokal, podatek za lokal, media, reklama itp.) więc nie czepiajmy się ich tak bardzo. Nie jestem sprzedawcą, mam firmę szkoleniową i wiem, że ludzie często nie więdzą lub nie pamiętają o dodatkowych kosztach, które wiążą się z prowadzniem działalności. Ja też szukam okazji cenowych, pytam o zniżki, kupuję za granicą i uważam to za normalne działanie i jeśli cena mi się nie podoba to po prostu nie kupuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 6:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 7:56 pm
Posty: 214
Lokalizacja: ck krakoff
ehoo napisał(a):
W tych wyliczankach zapominamy o kosztach dodatkowych sprzedawcy, (...)


owszem, ale nie muszą ich zarobić na 1 transakcji, a tak się często zachowują. narzekając na niską sprzedaż i usiłując uzyskać możliwie najwyższy zarobek na sztuce kopią dołki pod samymi sobą, zmuszając potencjalnych klientów do szukania tańszych ofert... nie mają sprzedaży i kółko się zamyka. mamy rynek konsumentów, na którym głosują portfelami

oczywiście nie mówię o tym przypadku, bo nie znam szczegółów handlowych - ale IMO cena nie jest mała jak za produkt praktycznie nieznany, o bliżej niesprecyzowanych istotnych parametrach (membrana). powiem szczerze: za takie pieniądze wybrałbym coś ze sprawdzonej oferty niemieckiej (np. polo)
jsz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 7:13 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 22, 2009 9:46 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Piaseczno
to może po raz ostatni... cena sugerowana producenta to ~2100, my mamy za 1790, wiec o podbijaniu ceny i polityce nastawionej na szybki zarobek na kilku sztukach nie ma mowy

cena została obniżona bo:
- producent mało znany w Polsce
- 'niemarkowa' membrana
- w obecnej chwili brak obiektywnej opinii o produkcie na rynku

jeżeli ktoś znajdzie ten produkt w europie za mniej niż 1790PLN, dostaje od nas rabat -50%, czyli cenę poniżej naszych kosztów zakupu

Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 9:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Chetnie przetestuje za free :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL