Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:49 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaka kurtka na motocykl
PostNapisane: Śr lut 14, 2007 11:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Ja moze tak z glupia frant ale zapytam, ponoc pytanie boli a odpowiedzi moga jedynie.
Jaka polecacie kurtke na motocykl,. Jakiej firmy o ile mozna podawac nazwy, na co zwracac uwage przy zakupie, czy lepiej bardziej dopasowana czy luzniejsza.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 5:22 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
oczywiscie, ze z nazwami ;)
poniewaz jak juz wiemy jezdzisz motocyklem enduro wiec w gre wchodza tylko kurtki aktywne najlepiej na bazie gore-texu lub podobnych tkanin,
wazne aby kurtka miala ochraniacze na wys.: lokci, barkow i wzdluz kregoslupa.
jezeli to ma byc kurtka calosezonowa to najlepiej jak membrana (-y) bedzie wypinana zebys nie zagotowala sie latem, jezeli jedyna to o rozm. wieksza zebys w chlodne dni mogla wcisnac pod nia ew. polar, ale membrany w dzisiejszych topowych kurtkach sa juz tak dobre ze nie zajdzie taka potrzeba i wtedy wez dopasowana bo po wypieciu latem zlapiesz luz
dobrze tez jak ma klime - czyli tzw. miejsca chlodzenia
wzorem kurtki technicznej wsrod kurtek enduro-podroznych jest Rallye 2 Pro prod. BMW - poniewaz mieszkasz w Wawie mozesz podjechac do Fusa na Ostrobramska i ja sobie dokladnie obejrzec i bedziesz juz wiedziala o czym pisalem i czego szukac wsrod kurtek konkurencji duzo tanszych a tez dobrych,
fajna kurtke ostatnio widzialem w ofercie Polo (lubh Louisa, juz nie pamietam) - model nazywal sie Touareg
ps. dobre kurtki z dobrych tkanin nie sa tanie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 10:20 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 04, 2007 12:26 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
Czołem!

Nie chcę uprawiać reklamy danych produtków, ale ze względu na swoje prawie 2 m wzrostu miałem pewien problem z doborem ubrań o odpowiednim rozmiarze i wysokiej jakości (no może ten drugi czynnik mniej zależy od wzrostu :) )
Polecono mi firmę http://www.halvarssons.pl/lt_main.html
Z ich kolekcji wybrałem GI Pants i kurtkę Graffiti, buty Gap/Jofama i inne ciekawostki (m.in. ochraniqacz na plecy, do kurtek STR).

Spokojnie mogę ich polecić. Kontakt w kolegą z 3miasta bezproblemowy, transakcja i dostawa szybka. Jak nie spodobają Ci się ciuchy możesz oddać lub wymienić - żadnych problemów + dokładają zawsze (ponoć zawsze) jakieś gratisy. Ja dostałem rękawice moto na zimę, kołnierz na zamek na gardło i chyba coś tam jeszcze.

Pff, ale reklamę napisałem...

Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 10:33 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
fajno jest, wszystko gra, Maja pyta wiec kazdy mowi o najciekawszej propozycji wg siebie, a ta firma nie ma nic wspolnego z Rukka, ktora uwazana jest za najlepsza w branzy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 10:39 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 04, 2007 12:26 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
Nie mam pojęcia czy Halvarssona można powiązać z Rukką. Wiem jedynie, że ciuchy są rewelacyjne. Składają się z 3 warstw, z których każdą możesz dowolnie wypiąć, mają wiele kieszeni, nie krępujące ruchów ochraniacze, kilka wlotów powietrza na zip i inne, naprawdę fajne gadżety. Poza tym "oczojebna" kolorystyka sprawia, że jestes widzialny z większej odległości (szczególnie przy 2 m wzrostu :):) )
Jestem do tego stopnia zadowolony z ciuchów, że zaoferowałem sprzedawcy, że jeśli miałby jakiegoś sceptyka w Poznaniu to może do mnie zadzwonić i zobaczyć ubrania w realu.

Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 11:28 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Rukka to firma fińska, a halvarssons jest firmą szwedzką... na targach te firmy zawsze są oddzielnie więc chyba nie są powiązane.

Jak gadałem z jednym gościem-Szwedem (motocyklistą) to oni tylko Halvarssons, Rukke mają w... poważaniu. Zaletą Halvarssons jest to, że po pierwsze mają też nietypowe rozmiary (tzw. połówki też - dla osób tęższych a niskich, a także jak pisze kolega - dla wysokich), a po drugie - mają propozycje w różnych przedziałach cenowych, a nie jak Rukka tylko top-preis :lol:

W temacie posta: świetne ciuchy do dalekich podrózy, z fajną membraną ma firma amerykańska Aerostitch. Ich Darien to bardzo wysoka jakośc, a także fabryczne poprawki (już fabrycznie od razu moga skrócić rekawy, poszerzyć w torsie, wydłuzyć/skrócić nogawiki - trzeba się dobrze pomierzyć) - tylko... ceny są hmmm... wysokie :D bo to ręczna robota, ale naprawdę na lata (mam z pierwszej reki od uzytkowników same fantastyczne recenzje).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 3:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiecie czy te firmy maja swoje stoiska na targach Motocyklowych w kraju?
Przejade sie na Ostrobramska i poogladam, tak jak polecałeś AdvHP2rider. Zanim cos kupie chcialam sie dowiedziec co jest warte wydania pieniedzy.
Dzieki za rady.
I jeszcze jedno pytanie: czy w lato tez jezdzicie w kurtkach z protektorami czy bardziej nastawiacie sie na przewiena odziez. ?
Nie chcialabym rezygnowac z poczucia bezpieczenstwa -protektorow- w koncu chce pojezdzic troche w zyciu;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 3:43 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Majka NIGDY NIE WSIADAJ NA MOTOCYKL BEZ KASKU, UBRANIA Z PROTEKTORAMI, REKAWIC I MOTOCYKLOWYCH BUTÓW!!! ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 4:30 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
Hej
Nawet we najgłębszych snach by mi do głowy nie przyszło jechać bez kasku.:) Ja należe do osób nad wyraz dbających o bezpieczeństwo. Stąd kamizelka odblaskowa, kask odblaskowy, buty, rękawiczki, spodnie. I jazda zgodna z przepisami. A wariatów w puszkach puszczam przodem-jak sie śpiesza na tamten świat to prosze bardzo, ale bezemnie:)
Brak tylko kurtki.
Znam kilku delikwentow ktorzy jezdza w lato w podkoszulkach, ku mojemu wiecznemu zdziwieniu, bo jak tak mozna narazac swoje łokcie i plecy.:)
:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 4:32 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 04, 2007 12:26 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
Majka napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie: czy w lato tez jezdzicie w kurtkach z protektorami czy bardziej nastawiacie sie na przewiena odziez. ?
Nie chcialabym rezygnowac z poczucia bezpieczenstwa -protektorow- w koncu chce pojezdzic troche w zyciu;)


Majka, protektory i przewiewna odzież to dwie różne rzeczy. Kurtka i spodnie MUSZĄ mieć ochraniacze. Odrębna rzecz to przewiewny ciuch. Teraz ubrania mają wentylatory na suwaki, odklejane (z rzepów) części, które grzeją itp.

PS. Zgadzam się z AdvHP2rider w sprawie butów. Doświadczenia osobiste.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 4:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
A jakie buty polecacie?
Mam wyższe Probike i jak na razie sa ok, tylko troche na deszczu niestety przemakają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 4:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 04, 2007 12:26 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
ja jeżdżę w butach Gap firmy Jofama. Brak powodów do rozpaczy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 5:30 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
AdvHP2rider, zajrzałam na strone firmowa BMW.
Kurtka faktycznie super. Identyczna widziałam kiedyś na Allegro, ale facet odwołał aukcje. :( Szkoda bo akurat mój rozmiar. Pozostaje mi podjechac i zobaczyc na oczy i poznac palpacyjnie.:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 7:36 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
nie widzialem lepszej i drozszej niestety w tej klasie (chociaz czasami mozna trafic okazje - mi sie udalo wciagnac za pol ceny)
a za buty tez lepiej dac 200zl wiecej ale zeby byly z membrana i nie przemakaly
ps. czytajac Twojego poprzedniego posta i patrzac na Twojego avatara to chyba wszystko masz odblaskowe ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 16, 2007 12:03 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
Ee, nie , nie wszystko odblaskowe.W sumie tylko kask i kamizelka czerwona z odblaskami. Lubie kolory ciemne, ale akurat odblaski czy tez jaskrawe kolory sa bardziej widoczne dla innych użytkownikow, choc...nie dla wszystkich. I takich tez uzywam jezdzac czy to na moto czy na rowerze. Na codzien zdecydowanie inne. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL