Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:56 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 11:38 am 
Świeżak

Dołączył(a): Wt lut 22, 2011 8:14 pm
Posty: 7
Witam bractwo DL. Czy ktoś z Was wymieniał sobie wydeszek w swoim V-Stromie i mógłby jakiś polecić co by pasował lub był najbardziej kompatybilny, lub po prostu dedykowany? Chodzi głównie o pełniejszy i ładniejszy sound a nie za bardzo się w tej kwestii łapię. Który byłby najodpowiedniejszy? Pozdrufka!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 11:59 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:32 pm
Posty: 289
Lokalizacja: mazowieckie
czesc
Ja zmieniałem u siebie na kompletny układ Sebringa. Dzwięk super..wydaj mi się, ze nawet lepszy niz aktualnie akrapy w moim KTM.. :wink:
Plus jest taki, ze wymianiasz cały układ, a gdy np sprzedajesz moto zmieniasz na fabryke i odzyskujesz czesc kasy.
Sebring nie jest moze tani cos ok 2800 nowy, ale spokojnie połowe odzyskasz przy sprzedaży. Ja własnie sprzedałem taki kompletny wydech.
Pozdr,
M


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 12:19 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt lut 22, 2011 8:14 pm
Posty: 7
Dzięki za sugestię. Cena rzeczywiście sporawa ale myk bardzo dobry z tą wymianą. Obczaję sobie tą markę i zajrzę niebawem do portfela czy by dał radę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 12:33 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt lut 22, 2011 8:14 pm
Posty: 7
Tymczasem widzę, że Akrapovic też ma swój system dedykowany a i cena równie spora bo nieco ponad 3K: http://www.akrapovic.com/motorcycle-exh ... 672cd341d/ No nic, jeszcze poobserwuję wątek..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 12:41 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:32 pm
Posty: 289
Lokalizacja: mazowieckie
Proponuje zrobic sobie degustacje wydechów i zobaczysz co Ci pasuje :wink:
Ja moge podac Ci namiary na kolege który kupił moj wydech (z W-wy) i posłuchasz jak to gra.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 12:51 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt lut 22, 2011 8:14 pm
Posty: 7
Hehe, no dobrze. W sumie słusznie. Możesz mi dać ale jak rozumiem kolega do DLa potrzebował bo widzę, że Ty tu na focie żyrafa raczej ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 2:16 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:32 pm
Posty: 289
Lokalizacja: mazowieckie
tak, etap DLa juz zam mną :wink:
kolega raczej nie sprzeda, bo dopiero co kupił :) . Chodziło mi raczej o ew. prezentację dźwięku...
na PW masz info.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 2:35 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt lut 22, 2011 8:14 pm
Posty: 7
Bardzo Tobie dziękuję. Niestety muszę nabić sobie jeszcze ze 2 posty abym mógł się starać o odblokowanie PW :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: N paź 09, 2011 6:33 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 11, 2009 10:34 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Olsztyn
Witam

Też trochę się bawiłem wydechem w swoim obecnym dl-u. Mi przedewszystkim nie pasował wygląd oryginału no i dźwięk. Długo myślałem co wsadzić, przede wszystkim nie chciałem wydawać sporo kasy, zminiać całego układu jak również móc wrócić do oryginału. Przeglądałem oglondałem i wkońcu dostrzegłem na półce swój tłumik od mojego exc 450.
Po małych modyfikacjach został założony.
Wydech jest przelotowy wejście 50 wyscie 38 tak jak w Arcapie, dzwięk rewelacyjny( od 120 na trasie już go nie słychać ) No i wygląd podpasował do kanciastej stylistyki motocykla.
Dołożyłem jeszcze filtr sportowy Pipercross i świece irydowe. Banan na twarzy był niesamowity - oddawanie mocy od dołu pierwszorzędne.
[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 5:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 3:19 am
Posty: 135
Lokalizacja: Long Island, New York / TBG
globtdm napisał(a):
Witam

Też trochę się bawiłem wydechem w swoim obecnym dl-u. Mi przedewszystkim nie pasował wygląd oryginału no i dźwięk. Długo myślałem co wsadzić, przede wszystkim nie chciałem wydawać sporo kasy, zminiać całego układu jak również móc wrócić do oryginału. Przeglądałem oglondałem i wkońcu dostrzegłem na półce swój tłumik od mojego exc 450.
Po małych modyfikacjach został założony.
Wydech jest przelotowy wejście 50 wyscie 38 tak jak w Arcapie, dzwięk rewelacyjny( od 120 na trasie już go nie słychać ) No i wygląd podpasował do kanciastej stylistyki motocykla.
Dołożyłem jeszcze filtr sportowy Pipercross i świece irydowe. Banan na twarzy był niesamowity - oddawanie mocy od dołu pierwszorzędne.


Hmm... podoba mnie sie to... mozesz przyblizyc nieco zakres modyfikacji? W garazu zimno to dumac sie nie chce samemu :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 7:10 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr lut 03, 2010 11:30 am
Posty: 41
Lokalizacja: Ustroń
Witam
Uderz do kolegi Edzia na forum V-Stroma tel 506436737,227130554 On przerabia oryginalne wydechy i z tego co wiem to ludziska są zadowoleni. Edzio jest z Modlina.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 8:22 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 11, 2009 10:34 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Olsztyn
Przeróbka oryginalnego jest chyba mało sensowna, dalej mamy brzydki iciężki wydech z kawałkiem plastiku na wierzchu.
Modyfikacje w moim była w miarę proste,
1. Odcięcia starego tłumika 10mm od końca wydechu tak aby kolektor został z mocowaniem do ramy
2. do kończącej się rury kolektora dospawałem wcześniej przygotowaną tuleje o średnicy 50mm wewnątrz oraz dospawałem ucho pod sprężynę na dole.
3. tłumik wsuwasz w tulej i mocujesz do oryginalnego ucha po siedzeniem, zakładasz sprężynę.

jeno co należy pamiętać przy wspawywaniu tulei pod tłumik to aby ją tak ustawić aby wydech szedł z linią motocykla.

Ja do wydechu założyłem filtr powietrza PIPERCROSS MPX133 kosz 150 zł (filtr gąbkowy wielorazowego użytku) filtr przede wszystkim ma lepszą przepustowość przy sporo lepszym filtrowaniu powietrza

Miłej zabawy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 9:02 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 8:20 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
zestawy do DLa ma też Leo Vince
http://www.leovince.com/en/catalog-suzu ... 2009/11517

pozdrawiam,
T


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: Pt gru 30, 2011 8:28 am 
Początkujący

Dołączył(a): Śr lut 03, 2010 11:30 am
Posty: 41
Lokalizacja: Ustroń
Ja na Allegro kupiłem podróbkę LeoVinca i z montażem wyszło mnie to 450zł , a wyglada tak i gada rewelacyjnie.

[ img ]

To przewężenie rury po lewej stronie rurki stelaża to miejsce gdzie odcięty został oryginalny tłumik (nie ten czarny spaw po prawej),a następnie pospawany i wypolerowany.

[ img ]

Widok z db kilerem i bez.

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wydech do DL650
PostNapisane: So mar 17, 2012 2:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 3:19 am
Posty: 135
Lokalizacja: Long Island, New York / TBG
globtdm napisał(a):
Przeróbka oryginalnego jest chyba mało sensowna, dalej mamy brzydki iciężki wydech z kawałkiem plastiku na wierzchu.
Modyfikacje w moim była w miarę proste,
1. Odcięcia starego tłumika 10mm od końca wydechu tak aby kolektor został z mocowaniem do ramy
2. do kończącej się rury kolektora dospawałem wcześniej przygotowaną tuleje o średnicy 50mm wewnątrz oraz dospawałem ucho pod sprężynę na dole.
3. tłumik wsuwasz w tulej i mocujesz do oryginalnego ucha po siedzeniem, zakładasz sprężynę.

jeno co należy pamiętać przy wspawywaniu tulei pod tłumik to aby ją tak ustawić aby wydech szedł z linią motocykla.

Ja do wydechu założyłem filtr powietrza PIPERCROSS MPX133 kosz 150 zł (filtr gąbkowy wielorazowego użytku) filtr przede wszystkim ma lepszą przepustowość przy sporo lepszym filtrowaniu powietrza

Miłej zabawy


Wlasnie uciekl mi sprzed nosa Remus Revolution Titanium za dobra cene i wroce chyba do Twojego pomyslu. Masz moze jakies Video "ze sciezka dziwekowa" Twojego sprzeta z tym tlumikiem?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL