Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:49 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Versys kontra V-Strom
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 8:44 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
duch07 napisał(a):
To było tak,jak sie dowiedziałem że zostane dziadkiem


jak to mawia kultowa na forum mucha ....uuu brawo brawo

:D :D

duch07 napisał(a):
Jako że równocześnie był test w gazecie Versysa,V-Stroma i Transalpa zaczeły sie nasze porównania.

trdycyjnie wygrał v-strom 8) 8)


duch07 napisał(a):
Pełna regulacja zawieszenia,tego nie ma V-Strom


kilka razy już gmerałem przy zawiechach i przód ma pełną regulację, różnica jest taka że versys ma napięcie w jednej ladze a tłumienie w drugiej natomiast vee steruje każdą lagą.
byc może to wrodzone gapiostwo ale nie zauważyłem w versysie napięcia wstepnego tylnej sprężyny,gdzie vee ma dodatkowo tłumienie dobicia.
Co do niestabilności od 140 to się niestety zgadzam, w moim dl 1000 tego nie było, 650-ka niestety ma.
Jest to wada bo w okolicach 160 robi sie niemiło.


duch07 napisał(a):
Raczej nie wyobrażam sobie mojej podróży z plecaczkiem a jak jeszcze dodać kuferki to hmmmm ...zdecydowanie za mały albo ja za duży.


przy moim 174 cm versys wydawał sie jakis mikry w porównaniu z vee szczególnie w tylnej części motka.Myslę że mój plecaczek powiedział by zdecydowanie"nie" :evil:

duch07 napisał(a):
Wiem,wiem,wy mnie teraz prawie zlinczujecie


wręcz przeciwnie,dzieki za ciekawe spostrzeżenia ....w końcu raz w życiu to się tylko kobietę wybiera :evil: :D

natomiast po przymiarce do versysa na prymasa w wawie mam mieszane odczucia.owiewka malutka, tył malutki,przednie podnóżki jakoś tak kolizyjne.Ale to nic.Wezme na jazdę próbną to zobaczę co i jak.
I co i nic.Pan w MCS stwiedził że jazda próbna jest możliwa tylko po wpłaceniu pełnej wartości motka i podpisaniu faktury pro forma :twisted: :twisted:

No szkoda że mi jeszcze krwi nie pobrali honorowo :evil:

no cóż taki lajf, jak to mówi inny kultowy forumowicz.
versys jest ciekawym motocyklem,czy lepszym od vee nie dane mi było sprawdzić.
W tym dziale jest okazja porównac vee do innych motocykli,może któryś dorośnie mu do pięt :wink: :wink:.
zapraszam wiec do dyskusji
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 9:27 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
duch07 napisał(a):
Na temat mojej nowej krówki nie bede sie rozpisywał.Powiem tylko tyle ze już go dwa razy położyłem.Nie gleba,tylko stojąc za bardzo sie wychyliłem.Masa swoje zrobiła dalej..GS w prowadzeniu jest boski.Przy 200 km/h spokojnie puszczam kierownice i balansem ciała kieruje.
No i to gibanie na boki przy zmianach obrotów.....dla mnie to jest to czego chciałemo od poczatku


gratuluje wyboru.Miałem okazje polatac "advenczerem" piękna sprawa .....żeby nie ta wysokość i waga.Może za pare lat jak urosnę i "zdźidźieję" :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 20, 2008 11:14 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 6:05 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Toruń
duch07,

Z zainteresowaniem przeczytałem Twój post o Versysie. Stoję właśnie przed wyborem swojego pierwszego motocykla. Doradzono mi by było to coś z obszaru miejskich enduro a jako, że zawsze podobały mi się BMW na celownik poszedł F 650 GS do momentu, gdy ktoś nie podsunął mi informacji o Versysie. Świetne recenzje właśnie jako motocykla dla "świerzaków", ktoś z testujących mówił nawet, że to najłatwiej prowadzący się motocykl w tej klasie. Dlatego chciałbym Cię spytać, co spowodowało, że nie wybrałeś małego GS'a ( tym bardziej, że docelowo, jak piszesz miał być 1200 GS Adv )? Pisałeś, że powodem był 1 cylinder, używany motor, ale przecież mógł być nowy 650 GS, a różnica w cenie między BMW a Versysem nie jest aż tak wielka. Czy były jeszcze jakieś przesłanki, które sprawiły, że zacząłeś od tego właśnie motorka?

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za ewentualną poradę.

Pozdrawiam

Rafał


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 3:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
duch07 napisał(a):
Na dzień dzisiejszy powiem tylko tyle że nie wyobrazam sobie jeżdżenia na czymś innym niż R12GSA.Od stycznia tego roku zrobilem prawie 30 tyś km w tym prawie 6 tyś.km na Versysie.


ile??
czy mnie oczy nie myla?
prywatnie zrobiles w 6 miesiecy 30tys km??
jesli tak, to niech moc bedzie z toba duchu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 5:18 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 6:05 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Toruń
Dzięki za porady, duch07 ! Nie pozostaje nic innego jak wybrać się na przejażdzkę obydwoma i zdecydować :)

30.000 km od stycznia - duuuży szacunek !

Pozdrawiam

Rafał


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 9:54 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz maja 08, 2008 7:57 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
duchu a kiedy na szutry? od Bieszczad trochę czasu minęło, kilo-metrów ci przybyło :wink: , więc mam nadzieję że jesienna Bieszczadzka już po błocie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL