Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:05 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Usprawnienia - tuning DL'ek
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 8:32 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 27, 2008 9:56 pm
Posty: 50
Lokalizacja: podlasie
Miałem wcześniej Kawasaki KLV 1000 (czyli DL 1000), teraz jeżdżę Afryką, bo chciałem więcej latać offem... DLa pod teren w zasadzie też można od biedy zrobić, ale koszt takich usprawnień będzie zbyt wysoki (moim zdaniem tu potrzebna by była gruntowna przebudowa zawieszenia a raczej jego całkowita wymiana i wymiana kół) a i efekt nie koniecznie będzie zadowalający, ale do latania i to całkiem sprawnego po asfaltach jak najbardziej DLa można przysposobić i kilka drobnych zmian zamieni kapciowatego turystyka w całkiem ostrą maszynkę. Ja w swoim na pierwszy ogień zapodałem progresywne sprężyny HyperPro (bo na oryginalnych zawias nie nadaje się do niczego), podniosłem podnóżki bo na winklach tarły o asfalt (lewy starł się do gumy), wymieniłem kierownicę na szerszą i niższą, opuściłem lekko przód na półkach przez co składanie w winkiel przychodziło łatwiej i szybciej no i oczywiście wydechy Remus, miałem też zakupić Power Commandera żeby poprawić jeszcze dolny zakres obrotów, ale nie zdążyłem, bo sprzedałem. Oczywiście dobre szosowe opony to podstawa, ja miałem Dunlopy D607... bardzo dobre gumy na asfalt.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Usprawnienia - tuning DL'ek
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 10:08 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Cibor, i Ty tutaj? :D

Mój sztormiak ostatnio dostał parę pierdół, już niewiele różni się od choinki :mrgreen:
Z powodzeniem udało się zainstalować przetwornicę z 12V na 1,5V, dzięki czemu mam zasilanie dla termometru i dodatkowych lamp diodowych na gmolach.
Może niektórzy uznają to za niepotrzebne bzdury, ale wczesną wiosną czy późną jesienią lubię wiedzieć, czy jeszcze jest na plusie czy już poniżej zera i mogę spodziewać się atrakcji np. na wiadukcie ;)
A z kolei led'y w połączeniu z białym kaskiem i granatowym v-stromem powodują bardzo ciekawe reakcje kierowców puszek... Polecam :)
Udało się też zreanimować grzane manetki, założyłem alarm (już się nawet przydał...) i na tym koniec prac z elektryką :)
Dziś za to kupiłem rury i w najbliższych dniach będę rzeźbił stelaż pod kufry alu. Koszt zakupu samych rur niewiele różni się od gotowego stelaża, do tego od cholery roboty przy gięciu i spawaniu, ale przynajmniej będę miał te stelaże zrobione tak jak chciałem! :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Usprawnienia - tuning DL'ek
PostNapisane: Cz lip 05, 2012 8:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 9:53 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Czę100chowa
Akcesoria - każdy wie co mu potrzeba .
Zainwestowałem w modyfikacje kosza sprzęgłowego , który w dużym DL-u jest delikatnie mówiąc .... słaby i powoduje wibracje przy 3 do 4 tys obrotów , które zabijają przyjemność z jazdy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Usprawnienia - tuning DL'ek
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 9:30 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sie 22, 2010 9:17 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Poznań
są dostępne kosze sprzęgłowe do DL 650 z jakiś trwałych zamienników ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL