Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:29 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 3:52 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 27, 2011 12:58 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Elbląg / Olsztyn
Witam, może wiecie jaki olej zalecają do V-stroma DL 1000 2005. Nowy nabytek :D i trzeba powymieniać. Przebieg 32tyś i na tyle wygląda :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 4:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Zalecany jest półsyntetyk 10W40. Mój do przebiegu 27tys u poprzedniego właściciela jeździł na półsyntetyku, po zakupie zalałem syntetykiem castrol power 1 racing 10W50 i ma się bardzo dobrze. W poprzednim motocyklu zrobiłem ten sam manewr i też wyszło mu to na zdrowie :) Jeżeli tak jak piszesz, przebieg jest prawdziwy i silnik nie żłopie oleju, to nie zastanawiałbym się ani chwili :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 5:39 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
nie wiem czy wiesz ale jest forum V storma http://www.vstromclub.fora.pl/ znajdziesz tam co nieco o sztormie. Ponadto na adv jest link w V-storm instrukcja obslugi. Tam masz wszystkie wyczerpujace info. Co do oleju to producent zaleca 10W40 i takowy powinienes lac. Nie wiem czemu kolega zaleca 10W50 bez pytania gdzie chcesz jezdzc( a ma to sens jabys uzywal moto w straszne upaly np. na sachrze). Ja leje motula 5100 estrowego. Jak chcesz pelnego syntetyka 10W40 to motul bodajrze 7000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 5:47 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt wrz 28, 2010 12:41 pm
Posty: 94
Lokalizacja: Szczecin
zalecany jest syntetyk lub półsyntetyk 10W40

http://www.motul.de/oelberater/motorrad ... id_kfz=960


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 5:51 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
magrafb - nic nie zalecam, tylko napisałem co leję do swoich motocykli, wcześniej podając wyraźnie, co zaleca producent ;)
A leję 10W50, bo nie jest w niczym gorszy, a charakteryzuje się jedynie lepszymi parametrami pracy w wysokich temperaturach. Castrol power 1 racing w specyfikacji innej niż 10W50 jest w Polsce praktycznie nieosiągalny, w Europie można go za to kupić w wersji 10W40 i 10W30 nawet.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 7:21 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
ja dodam ze do mojego 1000ca leje Castrol GPS 15W50 polsyntetyk, i specjalnie tak sobie dobralem do warunkow w ktorych jezdze.
W tym sezonie dalej taki zaleje bo jestem zadowolony z tej konfiguracji. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 10:28 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 27, 2011 12:58 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Elbląg / Olsztyn
Dzięki Panowie, ja właśnie myślałem o półsyntetyku bo wydaje mi się najbezpieczniejszy, o wymianę rozrządu już nie będę pytał bo skoro jest serwisówka to tam zajrzę. Tak nawiasem mówiąc liczą się też koszty :cry: , jako że to nowy nabytek trzeba troszkę kasy włożyć a wszystko mega kosztuje, handbary, napęd, gmole, chciałem kufry boczne ale chyba se na razie odpusze no i opony chociaż te co mam są ok, ale to raczej do typowej szosy a nie do turystycznego enduro a na dodatek yamaszkę (fazera) trzeba szybko pomalować po małym szlifie :) żeby sprzedać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 11:11 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
Jak masz prawdziwy przebieg to rozrzadem sie nie martw, powinien wytrzymac ze 100tys km. Opony: najpierw polataj na tym co masz. Bardziej sie ukierunkujesz, porozmawiasz, moze przejedziesz sie czyms na bardziej terenowych. Szkoda kasy na TKC jak zalozysz i zobaczysz jak to jest i zdejmiesz. Ja np. latam na metzeler turance i uwazam ze jak jest sucho to opona idealna na zdolnosci terenowe sztorma. Haidenau K60 i TKC duzo lepsze w szuter ale : glosne, szybko znikaja i brak takiej trakcji na asfalcie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 3:15 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 27, 2011 12:58 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Elbląg / Olsztyn
magrafb napisał(a):
Jak masz prawdziwy przebieg to rozrzadem sie nie martw, powinien wytrzymac ze 100tys km. Opony: najpierw polataj na tym co masz. Bardziej sie ukierunkujesz, porozmawiasz, moze przejedziesz sie czyms na bardziej terenowych. Szkoda kasy na TKC jak zalozysz i zobaczysz jak to jest i zdejmiesz. Ja np. latam na metzeler turance i uwazam ze jak jest sucho to opona idealna na zdolnosci terenowe sztorma. Haidenau K60 i TKC duzo lepsze w szuter ale : glosne, szybko znikaja i brak takiej trakcji na asfalcie

Właśnie myśle o metzelerach, źle się wyraziłem mam założone typowo szosowe jak w plastikach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 4:49 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 27, 2011 12:58 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Elbląg / Olsztyn
jeszcze jedno bardzo ważne pytanie...ile wchodzi tego oleju ???? :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 5:22 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
jak sie nie myle jest napisane na pokrywie prawej 2700ml. Jak sie wymienia z filtrem to chyba 3200. Ja zawsze kupuje 4lit, moto na centralke i leje do gornej kreski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: olej
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 11:40 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 27, 2011 12:58 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Elbląg / Olsztyn
centralka to kolejna rzecz do dokupienia :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL