Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:53 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: DL 650- prośba o opinie o sprzecie i komisie
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 3:01 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

mam prośbę do Was o opinie na temat tego sprzetu:
http://allegro.pl/item625035150_suzuki_ ... 008_r.html
Wygląda na zdjeciach OK jednak niepokoi mnie niski przebieg i dziwne, że ktoś za granica sprzedaje praktycznie nowy sprzet a Polak go sprowadza i jeszcze na tym zapewne zarabia :idea: :?:
Ponadto jakby ktoś miał do czynienia z tym komisem proszę o info- niestety ja na temat Wrześni jako zagłebia napraw "dzwonionych" maszyn przeczytałem w necie same złe rzeczy :(


Ostatnio edytowano Pn maja 11, 2009 9:18 pm przez arti, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 4:00 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 11:13 am
Posty: 179
Lokalizacja: Kraków
Ma seryjne opony więc to troszkę potwierdza niski przebieg. Wiem, że można zakładać ciągle ten sam model opon ale fabryczne Bridgestone nie należą do przyczepnych opon, więc gdyby ktoś zmieniał to pewno na inne (na przednim kole widać jeszcze oryginalny odważnik). Jednak stelaż na 3 kufry świadczy o tym, że pierwszy właściciel przygotował sprzęt do turystyki. Zagadką może być to co znajdziemy pod Bagsterem... może tam być wiaderko szpachli. Zauważ, że tylna tarcza jest zardzewiała więc moto musiało chwilkę stać... Ze zdjęć nic nie wymyślisz - trzeba jechać, oglądnąć, po dotykać. Być może okaże się, że wszystko w porządku.

EDIT:
Nie ma ABS a czy przypadkiem od 2007 roku DL650 nie miał seryjnego ABS'u?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 8:08 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:19 am
Posty: 33
Lokalizacja: Płock
ABS był w opcji od 2007 roku, nie montowali na silę wszystkim :) Fabryczne opony są "plastikowe" i są przypadki przejechania na nich prawie 30 tys km, więc na opony nie zwracałbym uwagi. Mam przejechane na fabrycznych oponach ok 8tys km i tylna ma ok 6mm bieżnika. Tak jak kolega wyżej pisał, trzeba jechać i obejrzeć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 9:01 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Tomo napisał(a):
...Tak jak kolega wyżej pisał, trzeba jechać i obejrzeć.

No właśnie jest to najrozsądniejsze jednak troche mam daleko, bo z Warszawy wiec nie chciałbym gnac na darmo, bo juz objeździłem kilka sprzętów po kilkaset km kazdy i niestety na darmo, bo jakoś trafiałem zawsze na potencjalne "miny" :( i przyznam, że powatpiewam już w uczciwość komisów i sprowadzaczy sprzetów i wolałbym moto od prywatnego użytkownika lub ew. takiego nienaprawianego, w którym widaać co było uszkodzone...
Ten z linku kusi bogatym wyposażeniem i młodym rocznikiem jednak wydaje sie to zbyt piekna oferta aby nie miała "niespodzianki"...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 9:20 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 11:13 am
Posty: 179
Lokalizacja: Kraków
Możesz wziąć sprzedawcę nieco pod szpic i zapytać czy możecie jechać do salonu Suzuki, żeby sprawdzić sprzęt. Bardziej hardcorowa opcja - wypytaj o wszystko i na koniec jak już wszystko opowie zapytaj czy zwróci koszt podróży gdy się na miejscu okaże, że kłamał. Często pytanie o serwis już pomaga. Inna opcja to poszukać kogoś z okolicy kto podjedzie i oglądnie sprzęt jeżeli masz daleko - ja dzięki takiej opcji zaoszczędziłem kilkaset złotych na podróż po moto które było nie bardzo godne uwagi (wieeelkie dzięki Jankes!). Jeżeli tutaj nie ma nikogo to może na forum ogólnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 9:33 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 9:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Lubuskie
z tego co wiem w 2008 nie bylo szarego. Musi to byc 2007 rok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 10:16 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 04, 2009 9:08 pm
Posty: 51
Lokalizacja: ZG
moto przygotowane do powaznej turystyki (szyba, stelaze, oslona) i tylko 2k km na budziku? moze sklada sie z kilku v-stromow :)

mozemy sobie gdybac - trzeba obejrzec - moze ktos ma blizej i ci pomoze. dziala tez pytanie o mozliwosc sprawdzenia w jakims serwisie i ew. zwrot kosztow jesli cos jest nie tak - sprawdzone. choc czasem ludzie maja tupet, ze zlapani za reke twierdza ze to nie ich. wypytaj o ksiazke serwisowa. a jesli uwazasz ze cena jest ponizej rynkowej to zapytaj sprzedawce o jej przyczyne.

sadze ze rdza na tylnej tarczy jest po myciu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 7:05 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
super wypasiony sprzęt,nawet centralka jest,
mało takich na rynku,cena zważywszy na dodatki (lekką ręką 2500 pln)
jest mega atrakcyjna,fakt że szyba jest do bani,
nie dość że zasłania to jeszcze powoduje zawirowania za kaskiem,
lepsza juz jest oryginalna.

Poproś typa o wicej fotek,na baku pod bagsterem
musi byś nalepka fabryczna,jedź oblukaj bo warto,a że daleko,
cóż najbliżej masz Jaskłowskiego albo polposition :D :D

Przy oględzinach patrz na łby śrub,szczególnie przy półkach
nie mogą mieć śladów od kluczy,to samo przy kole przednim
,ośka widelca,pasowanie plastików musi być idealne,
szczególne trudności sprawia kowalom spasowanie
wypełnienia dolnego z czachą na środku lampy,
no i spinki od wypełnień ,są drogie więc zastepowane różnymi wynalazkami,a tu muszą byc oryginalne bo sprzęt jest nowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 8:54 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:56 am
Posty: 633
Lokalizacja: VaVa
Panowie. Moto, które ma 2000 km i rok czasu powinno mieć wszystkie możliwe dokumenty. Od faktury zakupu, przez instrukcję, po książkę gwarancyjną i serwisową. Tam wszystko jest napisane. Nie ma papierów, dwóch kompletów kluczyków itd - znaczy, że jest lipa. Wszystko na ten temat :)

PS. Chyba, że jest pokradzieżowy, ale w takim razie też musi mieć dokumenty z odzyskania i kwity z policji (bez względu na to z jakiego jest kraju)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 10:01 am 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Różnie z takimi moto bywa. Jeśli faktycznie był sprowadzony to bardzo możliwe że ma tylko 2k km. Ja swojego DL przywiozłem z Anglii. Jak go kupowałem obejrzałem wiele sprzętów większość z nich to baaardzo mało śmigane motrki. Wynika to nie z tego że ludzie chcą cię tam orżnąć i przekręcają licznik tylko po prostu mało jeżdżą. Kupują moto na ogół bardzo dobrze wyposażony, pojeżdżą dwie niedziele, a później okazuje się że albo za duży albo za szybki i moto stoi w garażu. W końcu po roku czy dwóch decydują się sprzedać tak użytkowany motor za psie pieniądze.
Moje moto jest z 2005 roku gość od którego go kupiłem miał go od nowości, wszystkie papiery, książka serwisowa itp. po 3 latach jeżdżenia weekendowego stwierdził, że to nie to. W ciągu tych 3 lat przejechał 3,5k mil. Kupiłem moto za jakies 11k pln. Z przywiezieniem i wymianą lampy wyszło około 13k. W zeszłym sezonie w 3 miechy zrobiłem drugie tyle przebiegu ;].
Morał:
Na zachodzie (w szczególności na wyspach) można naprawdę dostać nieśmigane sprzęty, tylko najlepiej samemu po nie pojechać :/

BTW. Pod koniec maja lub czerwca jadę po następne moto, jeszcze nie wiem jakie ale pewnie będzie do sprzedania (można składać zamówieni :P).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 10:45 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Pazur napisał(a):
Na zachodzie (w szczególności na wyspach) można naprawdę dostać nieśmigane sprzęty, tylko najlepiej samemu po nie pojechać :/


Zgadza się a potwierdzaja to oferty choćby na brytyjskim ebay'u, gdzie mozna kupic za taką kase jak Ty nabyłeś sprzeta pewnego pod wzgledem wypadkowości- inna sprawa to fakt, ze czesto sa one zardzewiale (klimat) i niezbyt szanowane- a wynika to z relatywnie niskiego kosztu moto w stosunku do zarobków.

Pazur napisał(a):
Pod koniec maja lub czerwca jadę po następne moto, jeszcze nie wiem jakie ale pewnie będzie do sprzedania (można składać zamówieni :P).

To ja się piszę Pazur na Twojego DL-a ;-) albo mi sprowadź innego...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 11:14 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
ja tam sie na suzuki nie znam ale nazwa Motoklinika kojarzy mi sie z reanimacja??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 11:41 am 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
CeeL napisał(a):
ja tam sie na suzuki nie znam ale nazwa Motoklinika kojarzy mi sie z reanimacja??


hehe właśnie to zauważyłem ;) słuszna uwaga :D:D:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 11:48 am 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
arti napisał(a):
Zgadza się a potwierdzaja to oferty choćby na brytyjskim ebay'u, gdzie mozna kupic za taką kase jak Ty nabyłeś sprzeta pewnego pod wzgledem wypadkowości- inna sprawa to fakt, ze czesto sa one zardzewiale (klimat) i niezbyt szanowane- a wynika to z relatywnie niskiego kosztu moto w stosunku do zarobków.


Czasem tak bywa ale tylko jeśli ktoś nie ma garażu i trzyma moto na zewnątrz. Na takie moto nawet nie patrze jak oglądam potencjalny okaz do kupna.

arti napisał(a):
To ja się piszę Pazur na Twojego DL-a ;-) albo mi sprowadź innego...


Hehe no zobaczymy co przywiozę (jak by jakaś fajna Africa się trafila... ehhh). Muszę przyznać że z moim DL-em będzie mi się ciężko rozstać. Od czasu jak go przywiozłem wyposażyłem go solidnie wiec szkoda trochę sprzedawać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 11:57 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Najgorsze, że jeśli w MOTOKLINICE są w reanimacji dobrzy to może byc trudno poznać "trupa" dlatego z dystansem podchodze do tej oferty...
Ale zadzwonie tam i sprobuję się dowiedzieć czegoś, zobaczymy co powiedzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL