Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:00 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy były dławione DL 650?
PostNapisane: N kwi 19, 2009 10:22 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Cześć,

ponieważ sprzedałem mój poprzedni "szosowy" moto, zacząłem sie rozgladać za czymś bardziej a'la enduro i myslę o Varadero lub V-Strom 650.
Znalazłem na Alledrogo coś takiego z USA:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1237580
czy kto sie orientuje czy były zdławione wersje tego moto sprzedawane za oceanem a jesli tak to jak było zrealizowane i czy kosztowne jest oddławienie go do pełnej mocy- nic w necie nie znalazłem na ten temat :cry:
A tak w ogóle co sądzicie o sprzecie z tego ogłoszenia? Warto go w ogóle oglądać biorąc pod uwagę, że mieszkam w Warszawie i mam dość daleko?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 20, 2009 7:21 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
jeśli chodzi o dławienie to raczej nie słyszałem a jeśli już były to najlepiej zadzwoń do polandposition tam ci konkretnie odpowiedzą co i jak.Najlepiej sprawdzić w papierach motka ile ma fabrycznie KW.
DL z ogłoszenia nie ma osłony na łańcuch,odblasków po lewej stronie ,kierunki przód wymienione,brak nalepki fabrycznej na wypełnieniu zegarów,podnóżki wymienione,wydaje mi się że owiewka jest słabo spasowana co może sugerować jakieś kowalstwo,choć nie musi,no i te nalepki na boczkach , 2006 na europę miał na pewno inne, chyba że usa takie po prostu miało, musisz sprawdzić,bo jeśli nie, to był robiony cały przód,a wtedy kicha,szkoda czasu.

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 21, 2009 9:32 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:19 am
Posty: 33
Lokalizacja: Płock
Z tego co wiem to w USA nie dławi się motocykli. We Francji można znaleźć Dl'e zdławione nawet do 34 km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 21, 2009 9:25 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 04, 2009 9:08 pm
Posty: 51
Lokalizacja: ZG
moto wyglada podejrzanie. moge sie mylic, ale jak na zdjeciach cos jest nie tak to w rzeczywistosci jest zwykle jeszcze gorzej. zalecam ostroznosc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 9:48 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
djfender napisał(a):
moto wyglada podejrzanie...

Dziękuje wszystkim za odp.
Nie ma to jednak jak wprawne oko posiadaczy V-stroma; rzeczywiście po bliższej analizię foto z tamtej aukcji dostrzegłem opisane przez Was mankamenty no i wniosek, że szkoda czasu na ogladanie go.
A tak w ogóle to dziwi mnie, że importerzy "lekko" wypadkowych moto nie są w stanie zainwestować trochę kasy aby doprowadzić sprzęty do przyzwoitego stanu choćby przez dokupienie drobnych brakujacych elementów- za to zapewniają, że sprzet na 100% bezwypadkowy...

Nic to- będę szukał dalej...w końcu sezon się dopiero zaczyna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 9:55 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 6:48 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Zalecam dużą ostrożność przy zakupie. Lepiej dopłacić troszkę więcej a mieć pewniaka. Powodzenia w poszukiwaniach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 10:31 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Cycu napisał(a):
Lepiej dopłacić troszkę więcej a mieć pewniaka... :)

Co prawda to prawda tylko, że mi się maszynka do drukowania zielonych zacięła :wink: i niestety mam ograniczony budzet a Euro stoi wysoko takze jak rok temu nowego DL'a można było miec za 22tys to obecnie 27 przez co automatycznie wzrosły ceny używek a w dodatku wiekszość ściąganych z niejasną przeszłościa a jak Polski to b. drogi.
Chciałbym wydac max. 16 tys. więc to mnie ogranicza i to mocno...
Co sądzicie o tym: http://allegro.pl/item619132874_suzuki_ ... _2006.html
czy taki przypadek mógł narobić większych szkód niż tylko w samych plastkiach???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 9:31 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
brak oczywiście rzeczonego łańcucha :D :D ,osłony,podnóżki dla pasażera prawej,poza tym wygląda ok.
Malowania i naklejki zgodne z rocznikiem.
Zerwany łańcuch może rozpierdaczyć w najgorszym przypadku blok,musisz dokładnie obejrzeć czy oring na zębatce nie puszcza,
ogólnie zalecam ostrożność przy takich sprzętach,no i namawiam do mierzenia ramy przed zakupem.
no i ten licznik w milach :twisted: i kierownica po prawej :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 3:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
slajder napisał(a):
brak oczywiście rzeczonego łańcucha :D :D ,osłony,podnóżki dla pasażera prawej,poza tym wygląda ok.

Ogladałem i niestety wiem juz, że nie chce moto z Wysp :evil: Tyle rdzy nie widziałem na sprzecie 10-letnim a co dopiero 3-letnim: wszystkie śruby pordzewiałe, pośniedziałe, plamy rdzy na elementach malowanych...Wszystko wymagałoby kompleksowej wymiany chyba, że komuś na wygladzie sprzetu nie zależy- mechanicznie wydawal sie w miare O.K. natomiast ja jestem dość pedantyczny i swój sprzet staram się dopieszczać więc moje poczucie estetyki by tu ucierpialo :lol:
Znalazlem inny, co o nim sadziecie??? Czy 40 tys. z Włoch, gdzie cały rok sie jeździ to nie za malo jak na 5 lat?
Po ilu w Dl-650 powinno sie robić rozrząd jakbym go kupił i jakie to sa koszty?
http://moto.allegro.pl/item621422773_su ... ideal.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 8:24 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
ten wygląda bardzo dobrze,wszystko pasuje do rocznika 2004,jedyne czego brak to naklejki fabrycznej na zbiorniku ,natomiast wiele osób zrywa ją,
raz, ze względów estetycznych ,dwa, przy naklejaniu tank padu.
nawet kierownica wydaje się oryginalna bo,"oklepana" brelokiem od kluczyka,co może świadczyć o braku przewrotki ,bo kierownice w dl-ach do najmocniejszych nie należą i gną się niemiłosiernie zostawiając odpryski lakieru ,ja mam juz trzecią
Moto jest świetnie wyposażone porzadne gmole givi,stelaż kufrów bocznych i płyta jak i stara maxia ,wszystko givi monokey.Dodatkowo centralna podstawka.
Przebieg można oszacować wstępnie po wytarciu manetek,siedzenia i ramy na wysokości pięty buta,lub z książeczki serwisowej :D :D .
rozrząd robimy przy 60 tkm koszt około 600 pln.

ps

Mój v-strom ma 52 tkm i zbytnio nie widać śladów zużycia,manetki jak nowe,trzeci zestaw napędowy,rama przy bucie lekko wytarta,nie zużywa oleju ,zapierdziela aż miło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 8:52 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
slajder napisał(a):
Przebieg można oszacować.... z książeczki serwisowej :D :D .
.


Spoko, tyle, że wlaśnie rzeczonej książki brak :( i to mnie niepokoi, bo wiem, ze gdzie sezon trwa cały rok to i 30tys. mozna nakrecic a juz we Włoszech, gdzie ciepło to bez problemu.
Oglądałem ten sprzet i jeździłem nim nawet ale nie mam doświadczenia z V-kami wiec nie mam porównania...
Wyglada dobrze- normalne slady użytkowania: jakieś lekkie zadrapania i przytarty prawy obciążnik na kierownicy... Aha i lekko przykurzony i spocony w okolicach uszczelki zaworów- ale to może przy sprawdzaniu luzu ktoś nie zmienił uszczelki lub nie dał silikonu?
Co oznacza migajace "E" na konsoli- na pewno miga jak silnik nie jest uruchomiony a zapłon włączony- jak sie jeździ nie wiem, bo nie miałem czasu na wskaźniki patrzeć :P

P.S. Dzieki slajder za trafne uwagi;

Pozdro-arti


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 01, 2009 8:05 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
jak chcesz wpadnij do mnie do kobyłki oblukasz mojego po 50 tkm bedziesz miał porównanie,na miejscu pokaże ci na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie dl-a,miałem już trzy,w tym jednego tysiąca z czego dwa rozbierałem do ramy wiec troche sie orientuję.
602 322 235


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 05, 2009 12:22 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
slajder napisał(a):
jak chcesz wpadnij do mnie do kobyłki oblukasz mojego

O.K. dzieki slajder, chetnie skorzystam jak coś.
Tymczasem musze znaleźć inny egzemplarz, bo tego ktoś mi zwinał sprzed nosa:-( jak juz się zdecydowałem go wziąć...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL