Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:48 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Piski w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 12:20 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sty 18, 2009 5:17 pm
Posty: 34
Koledzy. Chyba mam problem :). Ostatnimi czasy doświadczyłem dziwnych pisków w tylnym zawieszeniu słyszalnych szczególnie w trakcie przyspieszania (gwałtowna zmiana obciążenia). Poza tym wyczuwam minimalny luz na wahaczu a może na tylnej osi ? Czy może ktoś z Was ma podobne doświadczenia badź sugestie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 12:49 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Podnieś tylne koło i zbadaj jego luz na boki. Jeżeli jest nawet mimialny luz na kole to czeka Cię wymiana któregoś z łożysk. Jeżeli luzu nałozyskach nie ma musisz podrewalować motocykl tak by tylny wahacz zwisał luźno. Jeżeli masz stopkę centralną to nie problem a jeżeli nie to musisz kombinować. Odkręć od dołu amortyzator by zwolnić wahacz a następnie sprawdź ja porusza się wahacz. Wcześniej dobrze jest odkręcić koło. Jeżeli są jakieć opory to czeka Cię smarowanie lub nawet wymiana łozysk wahacza. Luz na wahaczu i łączniku amortyzatora jest zawsze tym sie nie przejmuj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 12:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Jeśli luz na kole to nie czeka cie wymiana któregoś łożyska... tylko wszystkich które tam są :) łożyska kosztują koło 10zł sztuka więc to nie problem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 12:58 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sty 18, 2009 5:17 pm
Posty: 34
W trakcie poruszania kołem na boki jest luz. Więc chyba jednak łożyska do wymiany. Dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 1:16 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Misza napisał(a):
Jeśli luz na kole to nie czeka cie wymiana któregoś łożyska... tylko wszystkich które tam są :) łożyska kosztują koło 10zł sztuka więc to nie problem


Co to za teorja i skąd ta cena ??? Chyba chińskie łożyska sprzedają po 10 zł. Do TDM -a łożysko kosztuje około 90 zł oczywiście w oryginale a w kole jest ich 3 szt. A we Włoszech jak mi nawaliło to ta przyjemnośc kosztowała mnie ponad 100e.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 2:10 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Jeżeli masz taki sklep to sprawdź proszę czy mają takie łożyska, w tak dobrych cenach:
60/28 RK Koyo
60/22 DU NSK
Mogą być zamiennik innej marki. Szczególnie zależy mi na tych pierwszych.
Dzięki z góry.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 6:19 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
MlodyGS napisał(a):
Paweł napisał(a):
Jeżeli masz taki sklep to sprawdź proszę czy mają takie łożyska, w tak dobrych cenach:
60/28 RK Koyo
60/22 DU NSK
Mogą być zamiennik innej marki. Szczególnie zależy mi na tych pierwszych.
Dzięki z góry.



takie ?

http://www.nskbearings.pl/product_info. ... cts_id=633

http://www.nskbearings.pl/product_info. ... cts_id=628


Znam ten sklep. Próbowałem u nich kupić kiedyś te łozyska, ale nie mieli na stanie i nie wiadomo kiedy mogą ściagnąć. Odniosłem wrażenie, że mnie trochę olewają. Ceny podają w kwocie netto oczywiście. Potrzebuję tych łożyska na zapas tak więc nie naciskałem na nich, ale zbliża się czas wyjazdu i muszę bardziej zadbać o części zapasowe.
Tak czy inaczej dzięki za link.

PS.
Nigdy nie zakładam do swoich motocykli zamienników tyczy się to wszystkich części, ewentualnie mogę je mieć w torbie jako zapas.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 8:36 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 11:02 am
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Ja naprawiam ludziom dośc często sprzety. Niektórzy chcą jak najtańsze łożyska - polskie FŁT. Oczywiscie oznaczenia japońskich czy innych łożysk nie pokrywają się często oznaczeniami FŁT. Co robie? Podaję trzy wymiary: średnicę wewnętrzną, zewnętrzną i szerokość, praktycznie zawsze się udaje dobrać - jak nie polskie to zagraniczne. Jak na razie NIKT z klientów nie narzekał na polskie "...". Maja one odpowiednia liczbę obrotów oraz dopuszczalne obciążenie. Dodatkowo jedna seria ma kilkanaście odmian (zakryte, zwiększone obciażenie, luzy inne, itd...).
To samo robie z simmeringami (np. ggtrading.pl).
A ich cena jest smieszna.

Łożyska sprzedawane w serwisach to nic innego jak produkt znanego producenta z często nienabijanym markowaniem. Ich cena jest ogromna... takie samo łożysko w sklepie kosztuje o wiele mniej.

Moim zdaniem jeśli jest zamiennik który posiada odpowiednie wymiary, max prędkosc, obciążenie - warto brać.

Niestety czasami mozna spotkać łożyska których się nie dostanie w sklepie z łożyskami.... trzeba kupowac oryginały co boli kieszeń.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL